İçimizdeki Kahraman

4 01 2015

İnsanın kendisini tanımaya çalışması sanıyorum hem meşakkatli hem de kişinin kendisi için en merak uyandırıcı konulardan birisi. Hepimiz kendimizi birbirinden çok farklı binbir yöntemle tanımaya çalışıyoruz. Bir süredir de kurslar, kitapçıların kişisel gelişim kitapları bölümleri daha fazla bu ihtiyaca yanıt vermeye çalışıyor. İçimizdeki Kahraman da bizim içimizde var olan farklı karakterleri (kahramanları) farklı bir biçimde sınıflandırarak, bu kahramanları daha iyi tanımamızı böylece kendimizi daha iyi tanımamızı hedefliyor.

İçimizdeki Kahraman

Carol S. Peorson’ın yazdığı  İçimizdeki Kahraman benim okumayı çok sevdiğim kitap türlerinden. İnsana dair farklı pek çok bakış açısı ve farklı pek çok sınıflandırma var; Ben hepsini okuyup öğrenmeyi seviyorum çünkü her seferinde kendime dair ya yeni bir şey ya da yeni bir bakış açısı buluyorum.

İçimizdeki Kahraman derinlemesine bir psikoloji kitabı değil ancak çok kabaca değerlendirmeler yapan gelgeç bir “kişisel gelişim” kitabı da değil. Karakter sınıflandırması da çok cazip ve gerçekçi.

Ben İçimizdeki Kahraman’ı sevdim: Okuyunca bakın bakalım siz daha çok hangi kahramanla sesleniyorsunuz dünyaya? Yetimle mi, Fedakarla mı, Savaşçıyla mı, Masumla mu, Büyücüyle mü yoksa Gezginle mi?


İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: